| georgetzop a întrebat:

Am luat un HTC One X la mana a 2-a cumparat de la Orange in urma cu 8 luni, am doar garantia, deoarece factura o pierduse persoana respectiva. Pe garantie sunt trecute toate datele(IMEI telefon, model, stampila, semnatura, data achizitionarii). Am intampinat un defect la el(pata galbena pe display) si as dori sa il duc la garantie, am vreo sansa sa mi-l accepte? Pe garantie scrie ca trebuie prezentata garantia+factura de achizitie sau o copie a acesteia. Banuiesc ca factura este in baza de date la orage. Gresesc? Daca nu il primeste ce as putea sa fac? Precizez ca in afara de garantia Orange am si o fisa de garantie de la HTC, l-as putea trimite direct la ei daca nu pot rezolva cu Orange?

Răspuns Câştigător
| Awesoman a răspuns:

Pur si simplu te duci cu el la furnizor, spui numele persoanei care l-a cumparat, dai foaia pentru garantie si probabil ca o sa iti schimbe display-ul daca nu se curata.

1 răspuns:
| Awesoman a răspuns:

Si da, au totul in baza de date.

Funda? big grin