| 4Cooled a întrebat:

Exista site-uri romane in care pot comanda taste de laptop de orice fel? Adica taste de felul " A, B, C".

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Www.laptop-direct.ro
De aici poti cumpara o tastatura completa. Taste separate nu gasesti. Nu vinde nimeni asa ceva.
Mai ieftin iesi cu o tastatura externa pentru PC, conectata prin USB.

3 răspunsuri:
| VioVio98 a răspuns:

Tasta de plastic separat cam greu vei gasi, mai bine caută o tastatură defectă si ia jos butoanele de care ai nevoie, mult succes

Bula
| Bula a răspuns:

Tastaturile sunt construite compacte, astfel sa cumperi altul daca se strica.
Tastele se pot desprinde usor din locas, dar sunt mai greu de montat inapoi.
O tastatura noua, completa costa in jur de 100 lei, deseori este inclus si schimbarea la service-ul la care apelezi.

Daca nu e graba mare, poti folosi o tastatura de calculator obisnuit cu mufa USB, care poate fi gasit second hand la pret de 10-20 lei, chiar de firma. happy

| serban57 a răspuns:

Mai bine cumperi o tastatura noua, pentru ca daca încerci să schimbi o tastă, riști să rupi clemele cu care sunt prinse. Si alea nu se pot schimba usor. E o treaba migăloasă, daca poti sa o faci, poti cumpara, cum a zis vio, una defectă. Daca nu o poti face, cumpara una noua.