| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Folosesc o tastatura razer ornata chroma la un imac 2015, iar de fiecare data cand apas g imi da escape. Cum fac sa remediez problema?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca si cu o alta tastatura!
Daca cu alta functioneaza bine, atunci tastatura e de vina (probabil a intrat mizerie sub butoane sau e defect circuitul electronic).
Daca problema exista si cu alta tastatura, atunci este dereglat soft-ul iMac-ului: combinatiile de comenzi scurte de tastatura, interpretarea (limba alocata) pentru taste etc.

La un service te pot ajuta in ambele cazuri.

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Service/garantie
apesi o tasta si se apasa alta tasta e un defect in cip-ul tastaturii
NU ai cum sa remediezi