| anonim_4396 a întrebat:

imi apar reclame pe google chrome...pur si simplu pe orice sait as fi imi apar reclame.Ce pot face sa nu mai apara? Funda si vot! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Moryami a răspuns:

E de la virusul Malware.
După ce scapi de el nu mai apar reclame ( doar câte una ici-pe-colo ):

https://www.malwarebytes.org/

11 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Instalezi extensia AdBlock si nu iti mai apar.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

AdBlock nu functioneaza, am încercat si eu...
Probabil e de la virusi

| Symyxxx a răspuns:

Reinstaleaza-ti windows-ul si incearca si instaleza-ti un antivirus bun! am avut aceeasi problema si acum sunt foarte multumita! folosesc avast!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru XxTerrorxX2):

Este adware, nu e virus ci ceva adaugat la o descarcare.cadn descarcati fiti mai atenti si nu lasati bifat ce vise baga pe gat acolo. Scapati doar in halul in care va spun eu.Intrati pe internet explorer, numai pe el si scriti in casuta de cautare ``google``. Dupa ce v-a aparut google pe ecran descarcati programul adwcleaner. Scanati cu el, da-ti delete sau remove cum spune acolo si apoi vi se cere sa restartati pc-ul.la restartare va apare un fisier log cu ce naiba a a vut el si a sters. Numai asa scapati de acele reclame si pagini aiurea care va apare ca pagina de pornire.

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Virusul este ceva ce se instalează fără voia ta si care poate produce neplăceri. Eu zic ca acesta intra in categoria virusilor
Apropo, are dreptate tipu', încearcă ce a zis

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru XxTerrorxX2):

Acesti ``virusi `` se numesc adware. Repet, nu e virus sa iti distruga ceva in pc sau sa stearga, ci numai sa te sacaie cu reclame si pagini de pornire.Acesti adware chiar voi i-ati dat voie sa intre, lasand bifat aceste adaosuri cand descarcati ceva. Unele programe vin cu acesti adware si ai posibilitatea sa debifezi ca sa nu se mai instaleze si ele. Nu e virus propriu zis ci ceva adaugat.

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un virus nu trebuie neapărat sa distrugă ceva ca sa fie virus. Ceva instalat fără aprobarea ta si cu potential pericol (nu stii ce reclame sunt alea) este considerat virus.
Lasă si hai sa nu facem chat la o intrebare

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru doctorandus):

Programele spion care nu extrag date de marketing, ci doar transmit reclame se numesc adware (din engleză: ad = advertising = publicarea de reclame).
Scrie chiar de unde mi-ai dat sa citesc. Mersi!

| OnTheTop a răspuns:

Poate ai instalat ceva aplicatie care a venit cu reclame. Sau sunt doar reclame de pe siteul respectiv. Poate este din cauza unui virus...