| Nairda777 a întrebat:

Salut.Intampin niste probleme cu telefonul (un Allview pe Android),avea niste probleme si l-am dus la reparat pentru ca era in garantie (se inchidea si se deschidea cand avea chef,bateria se ducea repede,se pierdeau data si ora,inainte sa se inchida,imaginea ingheta)
Si ma rog, l-am luat de la reparat si tot are niste probleme, nu e 100%,inca ingheata imaginea si se inchide iar de deschis, greu il mai deschizi. Data si ora nu se mai pierd. Mentionez ca inca e in perioada de garantie desi totusi, l-am mai trimis odata la reparat la magazinul de unde l-am luat.
Ce sfat imi dati?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza-ti Greenify si fa-ti configuratiile asa cum ti se cere.
Incearca sa scapi de aplicatiile care le ti degeaba prin telefon (cel de vreme este consumator la greu de baterie)
Sterge scurtaturile de pe ecranul principal.
Sterge-ti display-ul de grasime, poate sa-ti ramane touch-ul activat pe bucativa aceea si-ti consuma baterie.