| anonim_4396 a întrebat:

La Counter-Strike ce inseamna Fps?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Nu numai la counter. este o modalitate de numarare a cadrelor pe secunda (frame per second) - se foloseste si in cinematografie.
a nu fi confundat cu jocurile fps (first person shooter).
dar la intrebarea ta - fps = frames per second (cadre pe secunda).
bafta

9 răspunsuri:
| TheTiger a răspuns:

Fraps mi se pare ca

| cyppa a răspuns:

Afiseaza cati frame pe secunda este capabil calculatorul tau sa afiseze. ODATA pentru TOTDEAUNA vreau sa intelegeti ca maximul de fps pe care ochiul uman il suporta este de 60, ce este de la 60 in sus = FALS.

Stabilitatea FPSului este in functie de buna functionarea a placii video in primul rand, apoi a procesorului si ramilor.

| Parker a răspuns:

Frame per second.

| maryus92 a răspuns:

Frame per secondwinking

| εїз a răspuns:

Frame Per Second.

| Bot a răspuns:

Fps inseamna first person shooter
first-person shooter (FPS) este un gen de joc video în care centrele de gameplay din jurul armei şi combaterea proiectil-armă bazată prin perspectiva prima persoană, adică, jucătorul experienteaza acţiunea prin ochii unui protagonist. În general, cotele de first-person shooter trăsături comune cu alte jocuri shooter, care, la rândul lor, se încadrează în jocuri de acţiune la poziţie. De la începuturile genului, avansat 3D sau elemente pseudo-grafică 3D au contestat dezvoltarea hardware, şi jocurile multiplayer au fost o parte integrată.

| Fan7a a răspuns:

Fps = Frames Per Second si conteaza sa fie aproximativ 48, 50 si tine si la rate (recomandat 25000)

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Multumesc!

| eFlavian a răspuns:

Fps- Frames per Second. Cu cat ai mai multe cu atat jocul se misca mai bine (ca un videoclip de exemplu) cu cat sunt mai putine... cu atat sa misca ca un slideshow de imagini. daca intelegi la ce ma refer. Ideea e ca trebuie sa ai undeva la 60fps ca sa nu ai treaba. insa poti juca si cu 45. mai putin insa nu stiu daca poti. :P Have fun!

https://www.g2a.com/r/cs-go-sms-cheap