| XtremeX a întrebat:

Salut.

La o tableta Allview speed city, merge sa bag stik 3G de la rds, ca acolo in specificatii, scrie ca merge cu dongle... mersi mult.

Răspuns Câştigător
| youmail a răspuns:

Da, dar sa fie neaparat de la Huawei seria E...
dac vrei sa iti mearga, pentru ca nu are suport pentru toate stick-urile.
Spre exemplu pentru unele din ZTE-urile care le dau gratis RDS-ul nu are suport.
Ce poti face in acel caz.
Iti faci rost de un stick Huawei de la Vodafone, Orange etc bagi cartela de digi in el
iti calculezi online pe baza IMEI-ului codul de deblocare pe site-ul
http://www.lur.nu/unlock/huawei/
il deblochezi (ca iti va cere parola, si doar atat) si il bagi in tableta.

1 răspuns:
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Din ce am testat eu tabletele ALLVIEW stiu ca merge...dar iti trebuie un adaptor pentru stick.