| Marian_Bogdan_1997_jP89 a întrebat:

Salut merita sa îmi cumpar un telefon cu windows phone/mobil ce telefoane îmi puteți recomanda pana în 2700 de lei

42 răspunsuri:
| anonimg a răspuns (pentru oprescudorin11):

Nu stiu dacă mai există telefoane Nokia cu Windows pe ele. Recent a început să se fabrice din nou telefoane Nokia, dar sunt pe Android si îmi par foarte scumpe. Peste vreo 3-4 luni este posibil să se mai ieftinească. Mie îmi pare rău că nu se mai fabrica telefoane mobile cu Windows phone.
950 XL de la Microsoft mi se pare foarte bun. Se mai găsesc putine exemplare.

Răspuns utilizator avertizat
| alex9899 a răspuns (pentru anonimg):

Windows phone oricum nu mai avea mult și-au traso singur își merita surata tu iești un nostalgic trebuie sa acceptam chestia asta eu am avut doua telefoane cu windows, HP iPAQ Glisten și un Nokia lumia 530 primul a fost un telefon ok cu tastatura qwerty pentru anul 2009 a fost bun apoi lumia 530 a fost un telefon slab de tot windows phone 8.1 nu avea lag ceea ce mia plăcut dar avea multe dezavantaje, mie personal windows phone mia lăsat un gust amar de aceia nu am mai luat windows și m-am dus spre iSO care e foarte bun.

| alex9899 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Pai nu pria cred ca se mai găsesc.

| anonimg a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

happy
Toate telefoanele vin si trec. N-ar trebui sa ne atasam prea mult de lucruri.

| anonimg a răspuns (pentru alex9899):

"M-am dus spre iSO care e foarte bun."
Ce este "iSO"?

| alex9899 a răspuns (pentru anonimg):

Adica IOS

| anonimg a răspuns (pentru alex9899):

Oh, am inteles. happy
Imi place iphon-ul pentru ca dintre toate telefoanele are cea mai buna claritate a imaginilor, pozelor. In rest il vad ca pe un telefon scump si mare consumator de baterie. Si ce nu imi place la el este icloudul care imi pare prea exagerat in privinta securitatii.

| alex9899 a răspuns (pentru anonimg):

Eu am iphone 6 e un telefon fain iCloud e super e bine sa fie securizat de oarece acolo îți poți ține pozele și filmările dar mi se pare cam scump chestia cu închirieri-a de GB primești 16 gratis în cloud și dacă vrei mai mult trebuie sa plătești mi se pare penibil în rest ios-ul e fain anul asta cred ca îmi voi cumpăra Nokia 6.

| anonimg a răspuns (pentru alex9899):

Chestia cu GB este peste tot.
Nokia 6 este mult prea slab față de iphon6; chiar și Nokia 9. Dar poate îl iei doar ca să ai un telefon nou.

| alex9899 a răspuns (pentru anonimg):

Iphone-ul este telefon de fițe e foarte slab ca specificați are doar 1 GB RAM știu ca ios-ul nu consume foarte multe resurse dar e oricum slab Nokia 6 are 4 GB RAM plus un procesor bun și oricum anul asta virau sa îmi iau un telefon nou.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonimg):

Nostalgia si anumite deprinderi ne fac sa luam un telefon cu anumite capacitati sau altele! Dar in primul rand, ar trebui sa cumparam acel telefon care ne satisface dorintele noastre!
Folosind deprinderile noastre!
Nu tot ce este avansat ne satisface, mai ales ca pret!