| freenext a întrebat:

Mi-am cumparat un Samsung galaxy s3 iar bateria se descarca destul de repede. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Unicorni a răspuns:

Hei! Şi mie mi se descărca repede la început, dar acum, după aproape un an ţine mai mult bateria. Cred că ar trebui să mai aştepţi ceva timp ca să ţină mai mult.
Nu e un răspuns la care te aşteptai, cred.

4 răspunsuri:
| Tudor_Daniel_1993 a răspuns:

Inaine sa cumperi o baterie nou incearca sa'i formatezi bateria: o descarci complet dupa il ti 12 ore la incarcat, repeti de 3-4 ori operatiunea

| thebigmoon12 a răspuns:

Pai..prima data ce trebuie sa stii e ca, cu cat telefoanele moderne cresc in performanta cu atat bateriile se termina repede, asculta aici: nu te mai juca pe el toata ziua inchide wifi-ul micsoreaza lumina de pe fundal si mai inchide din aplicatile pornite.Si daca e performant cred ca ai optiunea economisiti baterie..vezi tu pe la setari... Funda?

| PuținConteazăNumele a răspuns:

Cred ca trebuie sa formatezi bateria

| hp8510p a răspuns:

Asa este la inceput...nu trebuie sa mai formatezi bateria pentru ca o strici.Isi da ea drumul peste 1 luna