| zurghii a întrebat:

Salut,
Mi-am reinstalat windows-ul pe laptopul meu Acer Aspire a315-21g-962y si nu ma mai pot conecta la wifi, nu imi arata nicio conexiune. E doar acea iconita si un X rosu peste.
Inainte mergea. Am reinstalat iar windowsul in speranta ca va merge, dar nu. Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| modjolica a răspuns:

Îți trebuie driver de net. Încearcă cu Ethernet

| zurghii explică (pentru modjolica):

Si cum fac rost de el? Conectez cablul de la net la laptop si caut sau?

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca ai pune sageata de la mouse pe x-ul ala si ai stii putina engleaza, ai intelege care e faza.
Instaleaza driverele.
Cum nu ai net, intri de la un prieten pe Acer si alegi modelul tau+ windows impreuna cu versiunea (32-64 biti)
Apoi folosesti slim driver sa faci un update la toate.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa ai instalat Adobe Flash Player si leaga-te la internet prin fir sau stick. Intra aici: https://www.driverscloud.com/en/start Instaleaza programelul! Intra apoi la MY Drivers si vezi ce-ti lipsete. Succes!