| Girly97 a întrebat:

Salut! Mi se pare plictisitor numele obisnuit al Connect Boxului (UPC plus numere aleatorii). Am dreptul sa aleg propriul nume al retelei WI-FI?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Ai dreptul să-ți modifici interfața de administrare oricum dorești, exceptând orice modificări de natură hardware (să desfaci ConnectBox-ul și să modifici sau să reinlocuiesti placa de bază ). Pentru a configura ConnectBox-ul, trebuie să intri în interfața de administrare pe adresa IP fixă (gateway) : 192.168.0.1 / 192.168.0.10 sau
192.168.100.0 (pentru modul modem, deși el vine setat default in modul router, adică pe una dintre adrese IP de mai sus )
Te conectezi cu username-ul și parola in pagina de administrare, acestea sunt trecute atât pe spatele modemului, cât și pe eticheta (tag) modemului.

Advanced settings -wireless (poți modifica numele și parola rețelei, benzile de frecvență ale rețelei...)

1 răspuns:
| Eisenheim a răspuns:

Cred că se poate, de pe un mobil sau computer conectat la box cu o parolă ce e trecută pe box, cred că îi poți schimba numele