| Mătea_Răzvan_1998 a întrebat:

Nu stiu daca aceasta categorie se potriveste, dar imi cer scuze.As dori niste pareri despre un televizor Samsung de 101cm https://altex.ro/......0NU7122KX/
Doresc sa il cumpar, acesta fiind primil smart tv al meu.Multumesc

3 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

Este bun, fiind de la Samsung are și un soft bun, fără erori, cumpără-l cu încredere.

| Mătea_Răzvan_1998 explică (pentru Edw08):

Spune că are DOLBY, deci ma pot bucura de surround presupun, nu?

| Bizon95 a răspuns:

FVCK SAMSUNG, pe tembelizoare au propriul lor sistem de operare care nu au curaj sa il puna pe telefoane, sistem de operare numit "Tizen" si care, la fel ca LG OS (de pe televizoarele smart LG) e IMBECIL CU SPUME! pentru ca e limitat, are un nr mic de aplicatii, etc.

una dintre limitarile cele mai IMBECILE e faptul ca nu poti sa faci play la un film de la tine din calculator, prin windows share... asa ca trebuie sa te masochesti cu, chestii de gen Plex server (care NU merge daca nu ai internet si care mananca procesor si memorie din calculator) si alte TAMPENII GRATUITE (imi dau cu stangul in dreptul pe reteaua mea locala, ca asa vrea Samsung)

dovada la asta e simpla VLC e pe TOATE sistemele posibile in afara de Samsung si LG, verificare la asta e aici:
http://www.videolan.org/vlc/#download
pana si Apple TV si iOS (alti batuti in cap) sunt mai desupati la melodie decat Samsung si LG... YUCK!

in general, daca e sa imi iau un smartv (nu am nevoie DELOC in momentul asta) as forta serios sa imi iau unul cu Android