| Arena_HySy_1995 a întrebat:

Pe facebook-ul meu nu pot vedea butonul de add frends la unele persoane, am facut alt cont si e aceeasi treaba. ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Persoanele cărora nu le poți trimite cereri de prietenie, au preferat să seteze în profilul lor, opțiunea:
http://postimg.org/image/ow45zfxmb/
Deci, pot primi cereri de prietenie, doar de la PRIETENII lor COMUNI. Însă, nu înseamnă că le și acceptă pe toate. Depinde...
Tu, dacă nu ai nici măcar un prieten comun cu acela, atunci acea opțiune, practic, e inexistentă. Dacă ții neapărat să faci parte din lista lui de prieteni, împrietenește-te cu cineva dintre prietenii lui (ex: cu unul din cei care-i comentează la postări, cu cineva care-i dă like etc)

1 răspuns:
| IsabelaIssa a răspuns:

Problema nu e de la tine, ci de la ele. Asa au selectat sa nu le dea cereri persoane necunoscute sau fara prieteni in comun. De asemenea la unii apare doar "follow" sau nici macar acela. Altora de exemplu nu le poti trimite mesaje daca nu ii ai la prieteni.