| XSuperGamerHD a întrebat:

Salut, poate cineva sa imi zica daca toate piesele pe care le-am ales pentru PC sunt compatibile una cu cealalta? Multumesc ENORM!

Carcasa: Aqirys Arcturus

CPU: i7 9700k

placa video: palit rtx 2070 super jetstream

memorie: 32GB (16GBx2) 3200mhz

placa de baza: Z390 gaming X

cooler procesor: arctic freezer 34 esports duo (red)

Storage: 1x NVMe 500gb si 1x SATA 1TB

Sursa: https://www.emag.ro/......DJXWQGBBM/

Răspuns Câştigător
| Skarr a răspuns:

NVMe e m.2 nu ai zis nimic gresit. SSD ul consuma foarte putin nu conteaza asa mult. Da totul o sa fie in regula. Stiu ce am zis mai sus dar sunt sigur ca o sa iti duca si sursa de 650w chiar si cu overclock.

3 răspunsuri:
| Skarr a răspuns:

Da sunt compatibile. Totuși cred că ar merge o sursa mai mare. Daca nu faci overclock la procesor și îl lași la frecventa stock cred că ajunge și 650w. Dar daca ai de gând să faci overclock macar una de 750w.

| XSuperGamerHD explică (pentru Skarr):

Nu stiu daca este acelasi lucru, am spus ssd 500GB NVMe, adica ma refer la m.2 NVMe (adica de pus pe motherboard). Scuze daca ati pierdut neuroni sau ceva de genul lol dar va fi totul in regula?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti lua rtx 2070 cu i7! eu am asa la laptop si merge in 100 de frame-uri de abia cu sheidar