| anonim_4396 a întrebat:

Poate parea o intrebare idioata sau la misto, dar sunt serios.
Pe un pc cu un procesor i5 si o placa video GTX 770, te poti juca jocuri vechi gen Half-Life 1 sau GTA Vice City sau Max Payne 1?

Stiu ca sunt jocuri vechi si ce am zis mai sus suporta jocuri performante dar oarecum nu te poti juca acele jocuri ca sunt oarecum prea vechi?

Am auzit multi ca nu puteau juca CS 1.6 pe win 7 de 64 de biti si na ma intrebam daca as putea juca acele jocuri sau nu, ca imi plac mult si o data la an asa le reiau laughing.
Mersi

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daaaaa...
Nu le ruleaza la ce zici tu ca sunt imbeicili si nu stiu sa deschida un joc, sa u pirateaza prostii, de asta.

| InteractiV a răspuns:

Desigur ca da. Nu vei intalni nici o problema mai alex half-life sau gta vice city.Nu stiu cu Max Payne care are ceva cerinte mai mari.Dar totusi, incearca-l.Salut.Bafta la Joc.

| KodrutZ a răspuns:

Depinde de joc, daca e compatibil cu versiunea ta de Windows. Legat de hardware, stai linistit...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai n-are importanta performanta hardware. Poti sa ai ce racheta vrei. Problema cu jocurile vechi e data tot de software(sistem de operare cel mai adesea sau drivere).
Nu e o intrebare idioata sau la misto. Cred ca n-ai vazut tu ce-s alea intrebari sau raspunsuri cretine la categoria asta. laughing