| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Salut
Prietenul meu are un j7 2017
I-a cazut telefonul pe jos si acum ecranul e galbui cu o pata ciudata inchisa la culoare stanga sus
Telefonul se misca bine dar cand foloseste touchscreenul parca merge in slow motion
Mentionez ca pe orice aplicatie intra, ii ramane cate putin pe fundal. (ora, etc)
Aveti idee care e cauza si cam cat costa reparatia?

1 răspuns:
| denisTiky a răspuns:

Si-a spart ecranul, adica chestia aia din interior. De cele mai multe ori niste touchscreen-uri costa mai mult sau aproape cat telefonul. Dar e bine sa mearga sa intrebe undeva la un service si ii vor spune ei. Recomand sa mearga la mai multe serviceuri si sa intrebe doar de pret pentru ca ele difera, si poate ca va gasi mai ieftin decat in alta parte