| Robi28934 a întrebat:

Recent am gasit un HDD intr-un calcualator vechi si l-am instalat in calculatorul personal. Am luat cablul de pe cel vechi l-am conectat si l-a si recunoscut, cu partitiile direct facute. Problema este ca i-am dat format la toate partitiile iar apoi mi-am instalat cs-ul pe una din partitiile acelea, dar tot mi se blocheaza aleatoriu si mi se blocheaza pc-ul... ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| Balalau95 a răspuns:

Sa il arunci... EVIDENT
pentru ca, tot la fel de evident e ca are bad-uri, adica suprafata e zgariata, iar windows-ul nu accepta asa ceva si ingheata, pana cand ori reuseste sa citeaza zona cu bad-uri ori vine sfarsitul vesniciei

iar din ce spui tu are particule sarite din platan care zgarie si mai mult suprafata platanului, trag concluzia asta pentru ca spui ca ai reusit sa instalezi cs, deci odata a mers, iar apoi, nu

| PainTech a răspuns:

Daca computerul tau functiona bine inainte e o problema hardware cu HDD-ul, caz in care nu ai ce face.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca HDD-ul nu este bun... ce altceva poti face? Cumperi altul happy