| Alex1221666 a întrebat:

Stie careva cat din pretul produselor electronice se poate da la amanet la vanzare?
De exemplu eu am o tableta noua, nedesfacuta cu valoarea de 1500 ron pe internet/magazine, cat mi-ar da la amanet daca as vinde-o?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai primi cca 1.000 lei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Crezi ca aia au lista cu tarife? Au un evaluator, de cele mai multe ori patronul si-ti da cat vrea el.

| Alex1221666 explică (pentru Ioandelasal):

Of, in stilul asta mai bine incerc sa o vand eu pe olx sau ceva

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Alex1221666):

Este cea mai buna solutie. Amanetul este facut ca sa castige cat mai mult proprietarul, nu cei care amaneteaza sau vand.