| Matematicafmm a întrebat:

Salut.Stie cineva de ce mi se vede asa? https://imgur.com/a/qgSF0OW
Azi am luat placa video, e un gtx 950.

5 răspunsuri:
| Hyper23 a răspuns:

Pai ti se instaleaza driverele de la placa video nu inteleg la ce te referi.

| Matematicafmm explică (pentru Hyper23):

Https://imgur.com/gallery/Srz0Fhg

Scrisul ala asa, gen scrie ceva normal si in dreapta e o umbra cu scrisul ala.Nu stiu sa iti explic exact.

| flixbuster a răspuns (pentru Matematicafmm):

Scoate cablul video (cel care merge din monitor in unitate) si apoi pune-l la loc avand grija sa infingi corect mufele. Mai da si un Reset sau Auto din meniul monitorului daca tot nu e ok.

| Matematicafmm explică (pentru flixbuster):

O sa incerc, intrebarra mea este daca poate fi de la placa video? Cablul a fost unul ieftin si banuiesc ca de asta.Sau am mai citit ca e ceva electrostatic intre cabluri si sa tin cat mai departe cablul(vga-dvi am) de cablul de power al monitorului sai de altele.

| flixbuster a răspuns (pentru Matematicafmm):

Personal am experimentat acelasi comportament pe o placa video integrata Intel si un cablu VGA standard venit cu monitorul Acer. Scosul si bagatul (corect al) cablului a rezolvat problema.

Intr-o alta situatie, un monitor avea imaginea blurata cand l-am cuplat pe un calculator si setarea Auto a monitorului a rezolvat problema.