| Ene_Mihai_1995 a întrebat:

Stie cineva un program bun de recunoasterea driverelor si instalarea acestora? multumesc!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Https://www.asus.com/Laptops/ASUS-Vivobook-X556UQ/HelpDesk_Download/
am gasit cateva cei drept cam aiurea, nu trebia sa se deschida greu la ce cpu ai

16 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Driver pack solution
Succes

| Ene_Mihai_1995 explică (pentru mudokins78):

Un link de unde il pot lua, adica eu gasesc peste tot dar poate stii tu unul care este si bun? mersi

| RAY a răspuns (pentru Ene_Mihai_1995):

Sau sam drivers, http://www.filehorse.com/download-driverpack-solution-offline/download/
http://getintopc.com/......-download/
eu recomand sa se instaleze driverele originale de pe site ul producatorului

| Sader a răspuns:

Driver Booster

| Ene_Mihai_1995 explică (pentru RAY):

Stiu dar am luat de curand:https://www.emag.ro/......DH4ZMNBBM/ am instalat driverele, a venit cu un cd pentru asta dar a instalat 4-5 drivere si apoi decat isi dadea restart..si am cautat pe site-ul producatorului si nu am gasit acest model pentru a lua driverele.

| RAY a răspuns (pentru Ene_Mihai_1995):

Nu a instalat bine windowsul, driverele cum naiba sa nu gasesti, eu gasesc mereu driverele ca doar in asta lucrez instalez sisteme de operare, imposibil sa nu gasesti driverele toate de la un laptop Asus, windows 10 ai pus nu? cu wifi vine, desi daca nu gasesti drivere poti da si sa cauta online serverul Microsoft, windowsul sa fie actualizat la zi

| RAY a răspuns (pentru Ene_Mihai_1995):

E un laptop bun are cpu de ultima generatie mai un ssd recomand https://www.asus.com/Laptops/ASUS-Vivobook-X556UQ/HelpDesk_Download/

| Ene_Mihai_1995 explică (pentru RAY):

Win 10 cu licenta Education...la asta m-am gandit si eu sa bag windowsul din nou, dar nu am gasit modelul pe site-ul celor de la Asus pentru a lua driverele ..Inainte am avut un Lenovo si am gasit driverele pe site. Windowsul este actualizat..Laptopul merge dar nu asa cum ar trebui adica se misca cam lent si asta zic ca l-am zapacit eu cu driverele.

| RAY a răspuns (pentru Ene_Mihai_1995):

Un ssd, astea vin cu un hard slab 5400 rpm, cunosc eu cum sunt Asus, cei drept n-am avut multe batai de cap cu ele

| Ene_Mihai_1995 explică (pentru RAY):

Da stiu partea cu ssd-ul dar totusi si chrom-ul se deschide greu..si nu inteleg de ce nu gasesc modelul pe site-ul oficial ca sa iau driverele de acolo.

| Ene_Mihai_1995 explică (pentru RAY):

Da..de-asta ma plang si eu. oricum mersi mult pentru ajutor!

| RAY a răspuns (pentru Ene_Mihai_1995):

Eu merg pe ideea un lucru care e prost facut de la inceput nu poti avea mari asteptari

| Ene_Mihai_1995 explică (pentru RAY):

Si ce zici sa bag windows-ul din nou?

| RAY a răspuns (pentru Ene_Mihai_1995):

Da,dar in mod corect totul

| Ene_Mihai_1995 explică (pentru RAY):

Da dar e problema de drivere.ce zici să le bag pe cele de pe site nu?

| RAY a răspuns (pentru Ene_Mihai_1995):

Da