| MelindaVictoria a întrebat:

Am instalat Code Blocs 16.01 si un momentul in care vreau sa incep sa scriu un program imi apare eror invalid path. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| George_Deac_1983 a răspuns:

Uită-te în C:/Program Files(x86)/Code Blocks vezi daca exista un folder numit MinGW (acolo se afla compiler-ul), daca nu este: https://drive.google.com/file/d/0B9PEIIe7NO8jMkFkeHNlOWNjQnM/view ia-l de aici si pune-l dezarhivat in folder-ul codeblocks-ului. Btw asigură-te ca nu incercui să salvezi proiectul intr-un branch sau folder read-only. In cel mai rau caz reinstalează-l sau foloseste monodevelop/visual studio community.