| spinteca a întrebat:

Am o intrebare de ce la munca ma pot connecta la servarul de la camerele de supravechere dar acasa nu pot?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Probabil dvr-ul de la munca nu e conectat la internet si e accesibil doar intr-o retea locala. Poate trebuie facut un cont pentru conectare prin cloud. Ar trebui sa faca configuratiile necesare un specialist in functie de modelul dvr-ului, iar dvr-ul trebuie sa se afle intr-o retea cu acces la internet. Dupa aceea, accesarea camerelor legate la dvr se poate face de pe telefoane cu Android (cu aplicatii de genul vMEyeSuper, XMEye, in functie de modelul dvr-ului) sau de pe calculator cu aplicatia care vine cu CD-ul dvr-ului.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai acasa camere de supraveghere?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil serverul e accesibil doar in reteaua de la munca

| crissssro a răspuns:

Deci sa te conectezi de acasa aia lla care lucrezi nu cred co sati de voie, ei au o securitate, dar cu ajutoru unui ip te poti conecta!