| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU! Am o întrebare legată de root-ul la telefon. Ce se intampla daca ii dau root? Eu joc FIFA2015 Ultimate Team New Season si as avea mare nevoie de bani (coins). Pe transferuri am destui jucatori, dar ii vand extraordinar de greu... asa ca mi-ar trebui un root pentru a putea face hack la FIFA15 UT New Season.

Ce se intampla daca fac acest root?
Dupa ce il fac, il pot sterge? cum as putea sa il sterg?
Daca dau revenire la setarile din fabrica se sterge root-ul?
Mi se viruseaza telefonul, sau devine mai expus la riscuri de virusare? Ce pateste exact dupa root?

Telefonul meu: Allview Viper v1.
Va rog sa imi spuneti doar cei care stiti happy

1 răspuns:
| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Root inseamna accesarea structuty de sistem si deblocare integrala a partitiilor din telefon, root acces deblockeaza accesul pe fisiere de sistem partitii structura de bootloader si recovery, ca sa intelegi telefonul rootat are avantajul ca poti modifica orice setare de fabrica implicita de la ram performanta kernel s.a dezavantajul avand in vedere ca protectiile sunt oprite riscul sa il strici e mare daca nu stii ce faci
2. resetarile la conditiile de fabrica fara rescriere de soft nu sterg routarea telefonului