| Xenoverse a întrebat:

am o intrebare pe SSD poti instala un windows descarcat de pe net sau trebuie unul original?

7 răspunsuri:
| AlexTeAjuta a răspuns:

Nu este nevoie neaparata de unul original unu original ai siguranta ca functioneaza in parmetri normali dar e ok si unul descarcat de pe net atata timp cat functioneaza corect!

| sskrillex96 a răspuns:

Merge si descarcat de pe net. Poti gasi windows original pe net pe site'ul celor de la Microsoft numai ca nu va fi activat. Va functiona la fel de bine oricum. Si ai grija ce windows alegi in functie de cerinte si ce poate sa duca pc-ul tau

| Sagemi67 a răspuns:

Este același lucru ca pe un HDD doar ca SSD-ul este mai rapid.Succes!

| gelu1970 a răspuns:

De ce crezi ca nu poti?
normal ca da.

| DaniTDCI a răspuns:

Atata timp cat e functional, nu e nicio problema, cine ti-a spus ca nu poti instala windows de pe net pe un ssd? gandeste logic ca tot memorie e si ssd-ul.

| IMihaitza a răspuns:

Ssd-ul e ca si un hdd, doar ca nu mai are acel disk, si bineinteles la viteze foarte mari de scriere. Ssd-ul e mai scump unu de 120 gb ajunge pana la 200 lei, pe cand un hdd de 1 tb il iei nou la 100 lei. Pe ssd poti face ce faci pe hdd, bafta cu instalarea windows-ului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are nicio treaba ca e SSD sau HDD cu asemenea aspect. De ce ar avea?