| co2codrut a întrebat:

am o mica problema!
laptopul meu este virusat! in el este descarcat ca antivirus mc afee! dar problema este ca nu pot intra il el deoarece imi zice ca nu sunt conectat la internet si imi scrie pe 2 butoane retry respectiv cancel.ce pot face? aaaa apropo cand introduc un stick in el imi creaza fisierele ca shortcut.adica merge sa intru in ele dar imi face si fisiere cu imaginea de la shortcut....primul raspuns corect si care ma poate ajuta primeste funda

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar fi mai bine sa iti reinstalezi windows-ul.

| horia2012 a răspuns:

- Virusul pe care-l ai e destul de periculos odata ce se transmite
si pe stik.
- Nu transmite niciun e-mail, nu mai lucra niciun document, nu salva nimic pe CD sau stik.(tot ce faci va fi virusat)
- Reinstaleaza sistemul de operare si pune-ti un antivirus bun.
-Descarca NOD32. 30 zile il poti folosi.
-Instaleaza antivirusul IMEDIAT dupa
instalarea sistemul.
-Fa o scanare competa pentru a vedea daca nu ai pe alte partitii virsul transmis.