| Cata971 a întrebat:

am o placa video ati radeon x300/x550/x1050 si nu gasesc niciun driver care sa instaleze bine opengl va rog ajutati-ma. dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

De obicei OpenGL vine, mai mult sau mai putin, incorporat cu sistemul, totusi trebuie sa te asiguri ca ai ultimul driver instalat al placii video. Descarca-l de aici: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
Si selecteaza optiunea "Automatically Detect and Install". Va face treaba pentru tine. BAFTA

3 răspunsuri:
| Alexandru_Toc_1998 a răspuns (pentru horia2012):

Nu exista driver compatibil cu win 7 la placa asta videowinking asa ca nu mai incercati toate cacaturile aiurea instaleaza win 8 sau xp si incearca dupa nu-mi trebuie fundawinking

| Liviu0123 a răspuns (pentru Alexandru_Toc_1998):

Am eu windows 8.1 pro pe 64 biti si nu imi gaseste driver-ul. si pe 7 am gasit.