| numelemeu134 a întrebat:

am o problema browserul de internet google chrome cand intru pe internet ami apar tot felu de reclame daca caut ceva mi se pluseaza alte pagini si mi se blocheaza si astept mult pana se deblocheaza nici pe youtube nu pot sa vad nimic de reclame cand apar se umple ecranul cine da cel mai corect primeste funda...

8 răspunsuri:
| anncamarria a răspuns:

Ai downloadat ceva in ultimul timp? Daca da e posibil sa fie de la acel program. Te poti duce in setarile de la chrome, sunt 3 liniute in dreapta sus sub X. Dai setari, si o sa iti apara "La pornire"; "aspect", etc.
La pornire->bifezi "deschideti o anumita pagina..."->Setati paginile-> stergi tot ce e acolhiro scrii google.com->OK.(asta e prima solutie)
Cauta->Gestionati motoarele de cautare-> stergi tot-> bagi din nou siteul google.com->terminat.
Tot la CAUTA->(langa butonul gestionati motoarele ....este un buton dai click pe el si bifezi google.
Apoi incearca sa te uiti si la extensii. Din setari, in stanga sus o sa vezi :Istoric, extensii, setari. Dai pe extensii si stergi tot (trebuie sa fie un mic cosulet de gunoi, doar dai click pe el)

De preferat e sa faci tot ce ti-am zis eu mai sus! Sper ca te-am ajutat big grin happy

| dannyel86 a răspuns:

Adblock Plus. Intri pe pagina oficiala si site-ul detecteaza automat browser-ul pe care il folosesti si se va instala versiunea compatibila pentru softul folosit de tine.

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Prea tarziu Dane! Are adware!

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

Posibil. Dar in ultima vreme reclamele au devenit din ce in ce mai agresive. Ar fi un noroc sa nu fie infectie, dar cine stie...

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Dupa simptom, are sigur malvertising!

| numelemeu134 explică (pentru K0sti):

Si ce as putea sa-i fac.

| K0sti a răspuns (pentru numelemeu134):

Pai ti-am dat un link! Ce vrei sa-ti mai fac?