| PotterHead394394 a întrebat:

Am o problemă cu castile Bluetooth, nu pot să mă conectez la ele, totuși dacă am reusit sa le imperechez cu telefonul meu. Nu sunt conectate la niciun alt dispozitiv.
Cum pot să le conectez?

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Trebuie sa apesi lung pe butonul de control/connect
pana iti da un sunet specific sau chiar auzi cuvantul "pairing"
apoi or sa fie gasite de telefon

sper totusi ca nu ai niste casti foarte noi si un telefon mai vechi, pentru ca bluetooth-ul (BT) are versiuni, asa ca daca ti-ai luat casti cu BT 5 si telefonul nu stie mai mult de 4.2 atunci nu poti sa le connectezi din cauza ca BT e compatibil cu versiunile mai vechi dar numai dpdv al hostului, adica hostul (telefonul) trebuie sa fie mai mare decat clientul (castile)