| RoDanny a întrebat:

am o problema. Recent am instalat un joc iar cand intru in el imi scrie Game.exe ( Game = exemplu ) is not a valid Win32 application. Ce sa fac m-am uitat pe internet si nu mai ajuta nimic, puteti sa ma ajutati, daca puteti sa fiti mai expliciti. Dau Funda tongue.

P.S. : Am windows xp.

2 răspunsuri:
| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Pai sa incepem ai win xp care nu cred ca este mai mare de 32 de biti iti trebuie probabil un win cu 64 de biti de exemplu win 7 ultimate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplicatia nu merge pe windows 32 de biti.Iti trebuie sistem cu 4 giga ram si windows pe 64 de biti. win 32 de biti se poate instala pe pc/laptop-uri cu pana la 2, 88 giga ram iar windows-ul pe 64 de biti se poate instala pe pc/laptopuri care are peste 2, 88 giga ram. Daca stii ca ai doar 1 sau 2 giga ram, nu poti instala windows pe 64 de biti. Deci parerea mea este ca orice ai face aplicatia nu va merge pe sistemul tau.Doar sa mai adaugi memorie ram si sa instalezi windows pe 64 de biti. Altul decat XP.