| ALEXXXL19 a întrebat:

am si eu mai mult o intrebare.
Am cumparat un laptop
Acer Nitro 5 AN515-54
QuadCore Intel Core i5,.2.4/4.1 Ghz
8 Gb ram ddr4 2666
GeForce GTX 1650 (4 GB)
M2 500gb
Ce jocuri pot sa duca precizez ca urmeaza sa ii fac actualizare in loc de 8gb ram ddr4 o sa fie 32 la frecventa maxima acceptata si doua ssd de 1 tb si un hhd 3t si cam atat merita. Ce pot sa fac? Acum merge binisor dar cand fac editare video ram e mancat tot si de asta zic 32 atat suporta si ssd pe nvm ca e rapid si asta suporta.
Joc cs go gtav si cam atat in rest stau pe net si sa ma uit la filme si editez fotografii fiind fotograf amator.

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cam orice joc fara probleme, desi la unele s-ar putea sa mai trebuiasca sa reduci un pic din detalii.

| SLexuS a răspuns:

Nu duce chiar orice, de exemplu ce apare acum nu o sa iti duca sau chiar actualizarile, Adobe baga foarte multe update-uri, la fel, nu o sa mearga pe orice calculator ( ca tot ai spus ca esti photograph ), parerea mea este ca nu este bun.
Ca sa ramana un laptop bun si peste ani, de preferat era un i5 generatia a 10-a sau chiar un i7 de generatia a 9-a macar.
La capitolul de rami, cel mai perfect este 32, iar stocarea ar trebui sa fie pe ssd, iar la placa video 6/8gb.
Cam asa ar arata un calculator care ar rezista cativa ani buni.
Parerea mea ca in maxim 2 ani nu o sa iti mai mearga mare lucru pe el.

| ALEXXXL19 explică:

Am avut un laptop HP 250 g3 mă dus 6 ani și încă merge cu actualizări cat poate duce pentru el asta e o bestie. La ce fac eu pe el cred că 32 GB RAM la 2930 hz praca e ok și pe m2 nvm câte 1 tb are doua sloturi și 3tb pe sata și sunt ceasi jocuri nu le prea am eu cs go din când în când dar sunt silvar 1 deci iar gta v îl am de pe epic games gratis in rest nu mă prea joc eu cu pozele ce mai fac cate un retusi iar video max full HD find si content creetar la început adică vlogar.in rest mai nimic

| ALEXXXL19 explică:

E laptop totuși nu PC