| PirvuDaniel1996 a întrebat:

am si eu o intrebare..pe un laptop care merge doar cu windows 10. pot face cumva sa instalez windows 7?

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Se poate. Dar poti avea probleme cu driverele. Inainte de instalare asigurate ca ai driver compatibil cu windows 7 pentru fiecare componenta. Si asa se poate sa gasesti un driver care aparent sa "mearga" dar sa faca probleme.

| NAT0 a răspuns:

Poți să pui și Vista, dacă există drivere pe gugăl pentru laptopul tău.

| andreea192010 a răspuns:

Eu am cumparat de curand un laptop nou care mergea doar cu windows 10 normal dar un prieten s-a chinuit destul de mult dar intr-un final a reusit sa imi puna windows 7. Merge fara problema. Adevarat e ca trebuie ca driver-ul sa fie compatibil cu windows-ul ca sa nu ai probleme

Răspuns utilizator avertizat