| DanielF94 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru cei care pot face unele trucuri sa zicem "murdare". Sa spunem ca un joc Android (nu clash of clans desigur) necesita conexiune permanenta la internet (in special cel wireless) si doar simpla deconectare a routerului se duce si conexiunea jocului.Acuma prin observatii jocul (care necesita conexiune permanenta) este hostat pe un alt continent ceea ce face conexiunea unpic nesigura si poate necesita retrimiterea packetului de informatii iar si iar.Intrebarea mea e ce metoda pot folosi ca reteua wifi sa trimita un flux de date ce i cere aplicatiei sa reactualizeze datele jocului iar si iar a unei simple comenzi.

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Sunt din domeniu, insa nu am inteles mare lucru din ceea ce ai spus. Daca doresti sa ai acces la un joc ce necesita internet, insa nu te afli intr-o zona cu Wi-Fi, utilizeaza pachetul de date. NU poti da impresia ca esti mereu online pe joc + jocurile de tip Clash of Clans te deconecteaza automat de pe joc pentru o anumita perioada de timp (15, 30, 60 minute) cand vede ca ai stat activ pentru mai mult de 30 minute. (sa zicem)

| DanielF94 explică (pentru Ronnix):

Pe un device ce aveam 4.1.1 trimitea jocului informatia comenzii corecte insa multiplicata prin transfer (un fel de ddos) ce se oprea in momentul in care informatile trimise de la host spuneau ca respectiva comanda nu mai este valabila. (ex: sa spunem ca in aplicatia incercam sa omoram un boss si fiecare apasare a butonuilui kill trimite informatii hostului si reactualizeaza pagina ) In trecut aceasta comanda "kill" reuseam sa o fac sa functioneze Pana in momentul in care bossul era mort.