| Anonymunon a întrebat:

am si eu o problema am instalat windows-ul si cand am instalat driver-ul placi video imi arata jumatate din memori placi windows-ul este pe 64 bit ce sa ii fac.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Normal.Că ai confundat Windows-ul 7 sau mai nou cu Xp-ul și în loc să instalezi driverul din automatic updates l-ai instalat pe unul incompatibil de pe net.
Ca să rezolvi problema reinstalează windows-ul și apoi folosește Automatic Updates, că de aia l-or inventat, ca să-ți deie actualizări(important dară) și driverii 100% compatibili.Succes

| RAY a răspuns (pentru DeyCj):

Dar windowsul e piratat

| RAY a răspuns (pentru DeyCj):

Sfatul meu e sa descarci Intel grafic cu ultimele drivere video, placa video nu poate aparea pe jumatate decat daca e integrata si tine de rami care pe 32 bites arata 2 in loc de 4 daca ai atatia, dar pe 64 de bites sa arate jumatate nu cred, si inca ceva marimea se majoreaza cand te joci si placa mea video e in functie de ceea ce fac

| DeyCj a răspuns (pentru RAY):

Și eu ce să-ți fac happy, dacă furi Windows de pe cineștie unde, în loc să folosești sisteme de operare legitime sau gratuite și legale, dacă nu ai bani de date lui Gates happy. Oricum nu prin automatic updates te prinde Microsoft-u că l-ai furat sau activat ilegal cu prostiile de pe Google, ci prin TPM-ul care este activ de la Windows 7 în sus și nu se poate dezactiva.

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

PS.Este o setare care-i zice notify me but don't automaticly download or install them.A se folosi asta când se configurează Automatic updates, și apoi mai este o chestie ce-i zice bifare selectivă... tongue.Normal că trebuie să te uiți ce faci nu numa' să faci happy.