| vladsipunct2016 a întrebat:

Am si eu o problema. De curand mi-am achizitionat un Router Wireless TP-LINK (TL - WR940N), 450Mbps. L-am conectat la internet, totul a fost ok, au venit niste profesionisti si au facut asta. In zilele urmatoare am observat ca merge foarte prost, chiar daca router-ul este bun (mi-au spus si cei care l-au conectat) dar totusi, in jocuri cum ar fi League of Legends am ping-ul peste 600, deci nici nu pot juca. Inainte, cu vechiul router era totul bine in ceea ce priveste jocurile (50-60 ping ). FPS-urile sunt in continuare bune (200-250-300) deci nu stiu ce sa fac. Niste sfaturi? Multumesc happy

3 răspunsuri:
| Iulian1199 a răspuns:

Pai trebuie sa bagi din router un cablu in PC / laptop pentru o mai buna functionare, stiu ce zic pentru ca si eu tot aceeasi problema avut-o. Daca te conectezi prin unde nu ai destul semnalwinking

| sltlp a răspuns:

Incearca un update de firmware.
2. PC-ul/laptop-ul cum e conctat de unde te joci? prin wifi sau cablu?

| vladsipunct2016 explică:

Prin cablu e conectat, nu cred ca asta e problema happy (PC)