| Valy190 a întrebat:

Salut TPU
Am si eu un smartwatch si nu stiu cum sa-l incarc, am incercat cu incarcatorul de la telefon folosind usbul ceasului, am incercat si la pc si nu se incarca, stie cineva ce as putea face?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Încearcă cu un cablu de date, nu doar de încărcare (să aibă toate cele 4 contacte cablate, nu doar două. Poate așa merge.

| cerooscuras a răspuns:

Exista doua variante :

1. Mufa usb s-a stricat si singura solutie este sa-l trimiti in garantie sau sa-l repari tu daca te pricepi la mesterit si ai instrumentele necesare

2. Cablul este defect, incearca alt cablu, daca nici cu celelalt cablu nu merge prima varianta e cea mai posibila

| Valy190 explică:

Am rezolvat mersi oricum