| TsonPing a întrebat:

Am un Asus M5A97 R2.0.
Vreau sa-mi cumpar 8 Gb (2 x 4gb) Ram DDR3 cu o frecventa de 1866, placa de baza suporta pana la 2133 (O.C)
Stiti ceva de calitate/performanta?
Am vazut prin specificati ceva de Latenta CAS sau Timing, la ce ajuta?
Pe mine ma marcat aceștia: http://www.mediadot.ro/......e-pro-blue

1 răspuns:
| Andone_Septimiu_2000 a răspuns:

Viteza si in general RAM-ul nu conteaza decat daca ai nevoie de el.
exemplu: daca ai un calculator cu 4Gb si intri pe Facebook, no sa fie mai repede daca adaugi inca 2Gb.