| boss4you a întrebat:

Am un calculator, recent cumparat sff(small form factor) si vreau sa ii cumpăr o placa video si nu prea stiu sa nu cumpăr degeaba, deoarece am deja una si este prea mare, nu o pot conecta in unitate din cauza raciri active (ventilator). Vreau si eu sa ma ajutati, aceaste placi de la evga merg? Daca nu ce placi as putea cumpăra? Multumesc astept parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......r5-64-bit/ ar trebui sa incape acolo.

5 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Ca sa fie totul mai sigur poti da o poza cu interiorul carcasei?

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Salut! In acel tip de carcasa poti sa bagi doar placi video SFF. Daca ai pe cineva care se pricepe, cumpara-ti o carcasa tower(normala) si muta tot pe ea. Dupa poti sa bagi ce placa video vrei. Bafta!

| Superior a răspuns:

Sau fa cum a zis Silviu si ia o alta carcasa. Una ok ar fi https://www.pcgarage.ro/carcase/deepcool/tesseract-bf-black/

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi cu computerul inapoi la magazin si cere sfatul specialistilor de acolo, ca nu toate placile video sunt compatibile cu modelul computerului cumpaart.
Ideal ar fi fost sa-l fii cumpaart cu placa lui video incorporata, ca adunand piese de ici si colo, risti sa arunci banii pe piese care nu sunt compatbile, sa pierzi o gramada de timp si frustrare, ca nu iese ce ai fii vrut.

| boss4you explică (pentru Violleta2022):

Are una integrată chiar foarte buna, joc cs go cu 100+ fps, league of legends nu mai spun. problema e ca nu vreau sa il fortez si mai bine ii pun o placa video.