| ionutmihai21 a întrebat:

am un calculator si mi se vad filme in reluare, la rezolutie 480.
Procesorul il am de 2. 40GHz, iar la Ram de 2 GB.
ce ma sfatuiti sa fac?
multumesc

3 răspunsuri:
| CosminMOTORBIKE a răspuns:

Stai, stai, stai eu nu prea stiu fazele astea, dar nu cred ca daca ai un pc mai slab nu poti sa vezi in 720p, 1080p pai frate, cum ar fi filmele ar trebui sa te lase fii atent daca e asa cauta tu pe net filmele in podu asta, un film ar fi "Fast Five 720p" problema e ca s-ar putea sa ti se mai blocheze filmul, si mai pune 2 ram sa vezi ce frumos ar merge

| T0T a răspuns:

Cred că e vina internetului dacă se blochează filmele. Filme de 480p îmi merg bine și pe laptop de acum aproape 10 ani. Altfel dacă merg doar în reluare probabil ai pc-ul defect/virusat și în felul ăsta poate merge în reluare tot, așa cum am avut eu un pc care făcea ca avionul și deși avea componente modeste, abia mai puteam intra în fișiere sau pe browser. În cazul tău pot recomanda să încerci să îți reinstalezi windows-ul și dacă nu merge i-ați ceva mai nou, nu are rost să îl mai repari la nivelul ăsta. Până la urmă orice se uzează în timp, e nevoie la un moment dat de o schimbare.

| XYZ02 a răspuns:

Modelul exact al procesorului, deoarece si pentium 4 atinge 2. 4GHz