| Clarx a întrebat:

Am un canal de Youtube unde vreau sa incarc un clip a carui muzica este restrictionata/blocata din cauza drepturilor de autor. As dori un program/software cu care sa pot modifica melodia astfel incat sa nu mai fie aceeasi cu cea originala.
Ce as putea face astfel incat Youtube sa nu-mi mai restrictioneze melodia?
Dau funda celui care ma ajuta! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Pai folosind un program de editare video, scoate coloana audio originala si pune alta peste. De principiu, data viitoare, daca vrei sa inregistrezi ceva cu o melodie in funal, foloseste macar o melodie fara drept de copyright. Exemplu: tot ce ofera acest canal nu o sa iti blocheze nimic legat de drepturi de autor: https://www.youtube.com/user/NoCopyrightSounds