| CosminGK a întrebat:

Am un Cooler AIO Corsair H100i RGB Platinum si am vazut builduri cu acest cooler ca majoritatea lasa pasta cu care vine coolerul iar altii nu. Voi ce recomandati? Sa o las sau sa pun alta cu arctic silver mx-4? (Cooler nemontat inca)

1 răspuns:
| nicu991 a răspuns:

Daca ti-ai permis un cooler de genul, iti permiti sa pui si o pasta termoconductoare de calitate.
In plus, nu te retine nimeni sa-l instalezi cu pasta pre-aplicata, sa-i dai un stress test la calculator si sa vezi cat urca temperatura procesorului iar in consecinta sa aplici una de marca.