| Gabii_Gabriel_1998 a întrebat:

am un Dell optiplex gx620 model tower si vreau sa ii schimb placa de baza sa suporte procesoare core 2duo, placi de baza Dell nu gasesc va rog sa ma ajutati am nevoie urgenta de raspunsuri.

2 răspunsuri:
| LeMike a răspuns:

Nu trebuie sa fie neaparat placi de baza dell.Trebuie sa iti incapa in carcasa sa fii atent la dimensiuni si sa se potriveasca cu celelalte componente (presupun ca nu vrei sa le schimbi pe toate)! Recomand sa iti cuperi o carcasa nou si sa muti totul pe ea(placa de baza nou si procesorul nou, si restul componentelor care le ai deja)!

| Gabii_Gabriel_1998 explică:

Pai nu prea se potriveste alta placa decat cea Dell pentru ca butonul de pornire si luminile au mufa de aia ca ata.