| iulius32 a întrebat:

Am un laptop Toshiba satellite c855-1ct si am problema urmatoare:
Mufa audio mi s-a desprins de pe placa de baza. L-am dus la reparat si au zis ca se gaseste foarte greu aceasta mufa.
Daca stiti sau daca se poate sa inversez mufa audio cu cea de la microfon adica sa bag mufa de la boxe in cea de la microfon si sa mearga ( precizez ca nu o sa-l desfac sa umblu la mufe si nu mai stiu eu ce; daca se poate din setarile volumului sau din cele ale driverului)
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| 2P a răspuns:

Nu se poate pentru ca mufele acelea sunt legate la un circuit care e conceput sa faca numai acel lucru... e ca si cum ai spune ca bagi mufa audio in cea video a televizorului si "vezi" sonorul happy Daca reparatia ar fi scumpa iti recomand sa-ti iei mai repede o placuta de sunet pe usb, e 25 lei cu tot cu transport de pe ocazii, ai garantie vreo 6 luni la ea si eu zic ca isi face treaba.

2 răspunsuri:
| iulius32 explică (pentru 2P):

Multumesc!
Daca ai putea sa-mi dai si linkul m-ai ajuta foarte mult

| 2P a răspuns:

Http://www.okazii.ro/......a153177114 o varianta ar fi ca asta