| Yoloo4437 a întrebat:

am un laptop vechi Fujitsu Amilo M3438 si are si telecomanda, dar nu functioneaza, stiti ce as putea face pentru a functiona? Nu am gasit vreun fel de driver.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Stai sa ma lamuresc; nu merge laptopul sau nu merge telecomanda compatibila cu el?
Daca e vorba de telecomanda, ea functioneaza prin infrarosu, iar functionalitatea acesteia poate fi operata din Bios (daca sa fie activa sau nu).
Pentru ca in Bios nu e bine sa umble cel care nu se pricepe, e recomandat sa apelezi la o persoana care are cunostinte IT.
Si verifica si bateriile telecomenzii, sa fii sigur ca nu folosesti unele descarcate.