| EduardEDU2442 a întrebat:

am un LG FLATRON w 1946, din ce ce cauza nu ma lasa sa intru in meniul sau, sa ajunstez luminizotatea si restul, cand apas pe pe butoane imi apare "osd locked"

Ajutor repede, va rog!

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"Osd Locked" e o setare care impiedica modificarile accidentale din meniu, care urmare a manipularii butoanelor respective. Functia se activeaza sau dezactiveaza prin apasarea mentinuta pe butonul Menu pret de cateva secunde. Cand se deblocheaza, pe ecran trebuie sa apara mesajul "OSD UNLOCKED". Apoi poti modifica setarile dorite.

| EduardEDU2442 explică (pentru dannyel86):

Degeaba, am apsa timp de cateva secunde, dar nimic, alte otiuni mai sti?

| EduardEDU2442 explică (pentru EduardEDU2442):

Tin apasat apare "osd locked" dupa dispare si nimic

| dannyel86 a răspuns (pentru EduardEDU2442):

Vreau sa fii atent la urmatoarele lucruri:
1. Asigura-te ca butonul pe care tii apasat este MENU
2. Cat tii apasat, apare "osd locked", apoi dispare si apare celalalt text "osd unlocked"
3. E vorba de cel putin 5 secunde de tinut apasat, nu doar 2-3 secunde.

Eu am tot LG si procedurile au functionat. Daca e nevoie de mai multe secunde, nu te opri sa insisti. Tine apasat continuu, pana observi schimbarile pe ecran.

| EduardEDU2442 explică (pentru dannyel86):

Trebuia apasat pe menu si inca un buton, am rezolvat, mersi mult!