| ThinkDifferent a întrebat:

Am un Pc destul de vechi si as vrea sa il reanoiesc sa ii pun niste piese mai noi dar nu prea stiu si as vrea sa imi spuneti niste sfaturi pana il 600-700 lei macar sa mearga CS:GO. Du Funda!

Pc-ul:
-Placa Video: Intel(R)82945G Express Chipset Family 128 MB(Am vazut ca nu are deloc placa video)
-Procesor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00 GHz (2 CPUs)
-RAM: 2GB
-Placa de baza: Gigabyte Technology Co, Ltd. Model:945GZM-S2
-Sursa: LC-8400BTX

3 răspunsuri:
| ionutyoyo a răspuns:

Ia-ti un SSD, 2 la ram, si mai ia-ti o placa video de.512 macar, hai faza cu ssd e optionala, totusi iti recomand sa iti ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand asa:
http://www.okazii.ro/......a175661064

http://olx.ro/oferta/intel-q6600-core-2quad-2-4ghz-ID5kLYS.html#503a0440c4

+1 placuta de RAM DDR2 noua de pe eMAG sau pc garage.

Se incadreaza in suma impusa de tine. Q6600 si 9800gt erau varfurile din 2008, deci sunt destul de okay. Mai mult n-am ce-ti face

| sltlp a răspuns:

Pc-ul tau e prea batran.Nu mai ai ce sa inbunatatesti acolo fara sa faci o risipa grava de bani. Strange bani, si schimba toata platforma.