| jepy_9305 a întrebat:

Ce jocuri merg pe pentium 4, dual core 3.00 ghz, placa video inter(R) 82945G Express Chipset Family

9 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Cam niciunul(jocuri serioase din ziua de azi), cum adica toate :)) Ai o placa video integrata foarte veche. Nu exista nici procesor pentium 4 dual core...
Daca vrei totusi sa stii dinainte ce jocuri iti merg:
http://canyourunit.com

Trebuie sa instalezi un add-on/activeX plugin pentru. IE sau Java Runtime Environment(ultima versiune) pentru. celelalte browsere.

| noname_1435 a răspuns:

Aproape toate! doar ca ai o problema, daca ai avea procesor 4, 2ghz ar fi perfect dar chiar si asa ai o duzina de jocuri care iti merg! ca de exemplu:
wow
prince of persia the blood and sand
cs toate
nfs shift si toate celelalte versiuni
COD modern warfare 2
gta IV si toate versiile anterioare
etc.etc.etc daca ar fi sa-ti spun toate jocurile care iti merg probabil miar lua toata noaptea! pa pa

| Cornulet a răspuns:

Ce jocuri nu merg mai bine zis. daca nu esti prea pretentios cu jocurile, si nu te astepti sa joci unele jocuri de ultima generatie abia aparute, atunci nu ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentium 4 nu e dual core, are hyper threating și de aceea îți apar două grafice în task manager.
De jucat... poți juca fără probleme Super Mario și Super Sonic.
Altceva... nu prea ai ce, placa aia video nici măcar T&L nu știe, care este o instrucțiune la nivel hardware pe care peste 90% din jocurile de după 2005 o cer, deci acele jocuri nici măcar nu se vor lansa. O placă video ATI 4670 care costă azi în magazin 200 ron este cam de 700-800 de ori mai rapidă. Fără exagerare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Call of duty seria pana la world at war, need for speed seria,, prince of persia1, 2, 3 serious sam 1, 2, GUN, max peyne, devil may cry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce jocuri merg la calculator cu pentium 4

| radoiionut a răspuns:

Ba fratilor poate are pentium 4 ht! si asta suporta dual core!

| nanogame a răspuns:

Aproape toate jocurile dar mai greu fifa

| jepy_9305 explică:

Am si 3 gb rami