| wowmentol2 a întrebat:

Am un smart TV de la Samsung mai exact, imi merg aplicatii, nu am treaba cu ele ..problema este ca intru pe browser ma baga pe google, dau cautare la ceva, orice site mi-l gaseste dar cand dau click pe el nu-mi intra pe site ..se incarca la nesfarsit, de fapt nu se intampla nimic, dau funda.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai o restrictionare spre internet.
1. Verifica setarile televizorului, daca internet-ul nu are restrictionare pe internet activat ("paznicul" pentru copii)
2. Verifica de pe un laptop sau calculator conectat la acel cablu, daca functioneaza pe site-urile alese, care pe tv nu functioneaza. Daca da, incearca si alta varianta de conexiune (cablu, wi-fi)
3. Daca nu gasesti cauza, apeleaza la "Contact"-ul reprezentantei fabricantului TV