| KanezuY a întrebat:

am un stick usb pe care am sters tot, si acum cand dau format imi da disk write protected, cum fac sa-i scot protectia?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu-i mai poti face nimic.

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cel mai probabil s-a bulit. Incearca cu HP Format Tool (http://filehippo.com/download_hp_usb_disk_storage_format_tool/). Daca nici cu asta nu merge, e cam fara speranta.

| KanezuY explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu merge...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://ccm.net/faq/4214-how-to-disable-write-protection-from-a-usb-key
incearca cu ce scrie aici, mereu a functionat la mine in caz de asa ceva.

| KanezuY explică (pentru anonim_4396):

Nu imi merge am incercat toate variantele, oricum asta e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru KanezuY):

Repet, ai incercat varianta de mai sus, da sau nu?
http://mystreet7.com/......v-usb.html
Nu are cum sa nu ii poti elimina protectia, asta ti-o garantez 100%, nu este primul sau ultimul stick care ar avea problema asta, si l-am facut prin mai multe metode, tu incearca-le.

| KanezuY explică (pentru anonim_4396):

Da am incercat si nu merge...

| KanezuY explică (pentru anonim_4396):

Stick-ul este vechi de 8 ani...