| kikikikikikikikilovs a întrebat:

Am windows 10, si vreau sa deschid un joc. Cand il deschid imi zice ' No such interface supported'. Ce sa fac?
Am incercat si variante cu CMD, dar in zadar...

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acel joc probabil, a fost folosit pe un alt calculator unde s-a folosit un dispozitiv, care pe calculatorul tau nu exista. Asemenea dispozitive pot fi un joystick, touch screen etc.

La fel, poate fi si incompatinilitate de setari intre windows-ul actual (10) si cel la care s-a folosit anterior jocul.

| kikikikikikikikilovs explică (pentru Bula):

Am mai folosit jocul asta tot pe acest PC, si a mers.
Am avut un virus mai demult, si s-a intamplat multe, de ex. nu prea imi merg anumite jocuri / programe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru kikikikikikikikilovs):

Cel mai probabil virusul ți-a corupt librăriile(*.dll-urile). Încearcă să dai repair la Windows cu kit-ul de instalare. Ca și cum l-ai reinstala, numai că dai repair în loc.

| kikikikikikikikilovs explică (pentru anonim_4396):

Am inteles la ce te referi.

O sa incerc ✌

Bula
| Bula a răspuns (pentru kikikikikikikikilovs):

Daca ai multe programe cu probleme, atunci este recomandat sa reinstalezi tot.
Alta data foloseste antivirus!

| kikikikikikikikilovs explică (pentru Bula):

Am decat la jocul asta, si la 1/2 programe, in rest merg toate.

Oricum trebuie sa reinstalez, dar momentan nu am cumwinking