| XduduletzuX a întrebat:

as dori sa-mi iau un pc nou si nu stiu daca este chiar bun... Procesor
Model Procesor Intel Pentium D Dual Core
Frecventa procesor (MHz) 2800
Placa De Baza
Placa Video Intel Graphics Media Accelerator 950
Video integrat DA
Sloturi 1 x PCI x, 2 x SATA, 1 x PCI-e, 4 x DDR2 DIMM
Sunet integrat DA
Retea integrata Broadcom 5751 Gigabit Ethernet LAN solution 10/100/10001 Ethernet with Remote Wake Up and PXE support
Memorie
Capacitate RAM (MB) 1024
Tip RAM DDR 2
Unitati De Stocare/Optice
Capacitate HDD (GB) 80
Interfata HDD SATA
Unitate optica DVD-ROM
Periferice
Mouse/Tastatura/Cabluri BONUS! In limita stocului disponibil.
Altele
Carcasa Desktop
Porturi 1 x VGA, 1 x Serial, 1 x Paralel, 4 x Audio, 8 x USB, 1 x RJ-45, DVI
Port Serial 1 Port
Dimensiuni (W x D x H mm) 39. 59cm x 11. 43cm x 34. 77cm

Ar fi bun? Procesoru ma intereseaza rami i schimb. Multumesc anticipat. big grin

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Eu nu as numi PC-ul asta nou, este super depasit. Procesorul este foarte vechi, nu iti merge in nici un joc, placa video integrata care nici youtube in 720p nu cred ca duce, memorie DDR2 care este destul de depasita.

Eu nu as da nici 200 lei pe configuratia asta.
Mai bine stragi ceva banuti si iti iei o configuratie pe haswell cu un celeron + 4 gb de ram si te poti juca si ceva pe integrata pana stragi bani sa iti iei o placa video decenta.

Uite o configuratie sub 1000 de lei care este mult peste configuratia ta, cand mai dai de bani schimbi celeronul cu un i3 sau i5 si adaugi o placa video si ai o configuratie decenta care duce cativa ani buni de acum inainte. Nu investi intr-un soket mort.

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1539434/

| KodrutZ a răspuns:

Ce e nou la asta, eticheta de pe el? E piesa de muzeu.